سمینار علمی “بررسی و طراحی سیستم آبرسانی مؤثر و اقتصادی با استفاده از برنامه PFE برای ناحیه اول شهر هرات” را با ارایۀ محترم انجینیر محمد غفوری استاد پوهنحی انجینیری برگزار نمود

پوهنحی انجینیری مؤسسه تحصیلات عالی آسیا با همکاری مرکز تحقیقات علمی این مؤسسه، سمینار علمی “بررسی و طراحی سیستم آبرسانی مؤثر و اقتصادی با استفاده از برنامه PFE برای ناحیه اول شهر هرات” را با ارایۀ محترم انجینیر محمد غفوری استاد پوهنحی انجینیری برگزار نمود.
در این سمینار که به تاریخ 19 جدی 1400 در سالن کنفرانس مؤسسه تحصیلات عالی آسیا برگزار گردید، هیأت رهبری، اساتید و محصلان مؤسسه تحصیلات عالی آسیا، نمایندگان ادارات دولتی، فعالان جامعۀ مدنی و محققین حضور یافتند.
این سمینار علمی با تلاوت چند از آیات کلام الله مجید آغاز و سپس انجینیر عبدالکریم پویا رئیس پوهنحی انجینیری مؤسسه تحصیلات عالی آسیا در مورد مدیریت اصولی منابع آب، توزیع میکانیزه آب شهری و جلوگیری از ضایعات آب در شرایط کنونی کشور و نیز نقش تحقیقات علمی و اشاعۀ آن به جامعه صحبت‌های همه‌جانبه‌یی را ایراد نمودند. ایشان برگزاری چنین کنفرانس‌های علمی و تحقیقی در محیط‌های علمی را قابل قدر نگریسته و یکی از وظایف اساسی و مهم نهادهای تحصیلات عالی دانستند. سپس محترم استاد غفوری مطالب تهیه‌شده را برای اشتراک کنندگان ارائه نمودند. در این سمینار روش های جمع‌آوری داده‌های مورد نیاز سیستم شبکه آبرسانی، محاسبات و تحلیل هایدرولیکی داده و ارقام با رعایت کودها و معیارها و طراحی شبکه آبرسانی به کمک نرم‌افزار پایپ‌فلو‌اکسپرت (PFE) برای اشتراک کنندگان بیان گردید. قابل ذکر است که سمینار هذا مورد استقبال گرم اشتراک کنندگان قرار گرفته و از برگزاری چنین برنامه‌های علمی از طرف نهادهای تحصیلات عالی در شرایط فعلی قدردانی نمودند. نهایتا برنامه با پاسخ به سوالات اشتراک کنندگان به فرجام رسید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *