سمینار علمی ” تبیین نظریه‌ی مطالعه و نوت‌گیری به روش نیکولاس لومان” را با ارایۀ محترم انجینیر عبدالصبور حیدری استاد پوهنحی انجینیری برگزار نمود

پوهنحی انجینیری مؤسسه تحصیلات عالی آسیا با همکاری مرکز تحقیقات علمی این مؤسسه، سمینار علمی ” تبیین نظریه‌ی مطالعه و نوت‌گیری به روش نیکولاس لومان” را با ارایۀ محترم انجینیر عبدالصبور حیدری استاد پوهنحی انجینیری برگزار نمود.
در این سمینار که به تاریخ 4 دلو 1400 در سالن کنفرانس مؤسسه تحصیلات عالی آسیا برگزار گردید، هیأت رهبری، اساتید و محصلان مؤسسه تحصیلات عالی آسیا، نمایندگان ادارات دولتی، فعالان جامعۀ مدنی و محققان حضور یافتند.
این سمینار علمی با تلاوت چند از آیات کلام الله مجید آغاز و سپس استاد الهام عظیمی معاونیت علمی مؤسسه تحصیلات عالی آسیا در مورد اهمیت برگزاری سمینارهای علمی در شرایط کنونی کشور و نیز نقش تحقیقات علمی و اشاعۀ آن به جامعه صحبت‌های همه‌جانبه‌یی را ایراد نمودند. ایشان برگزاری چنین کنفرانس‌های علمی و تحقیقی در محیط‌های علمی را قابل قدر نگریسته و یکی از وظایف اساسی و مهم نهادهای تحصیلات عالی دانستند. سپس محترم انجینیر عبدالصبور حیدری مطالب تهیه‌شده را برای اشتراک کنندگان ارائه نمودند. در این سمینار تعریف مطالعه، گراف سطح مطالعه، مطالعه به روش نیکولاس لومان، کتابخوانی به روش فطری، مراحل کتاب خوانی و روش‌های نوین نوت‌برداری برای اشتراک کنندگان ارایه گردید. در ادامه، سمینار هذا توسط محترم حامد سیرت آمر مرکز تحقیقات علمی مؤسسه تحصیلات عالی آسیا جمع‌بندی گردیده و ایشان بر مفید بودن این سمینار برای سایر اشتراک کنندگان تاکید کرده و از برگزاری سمینارهای علمی مفید و مورد نیاز در آینده‌ی نزدیک خبر دادند.
قابل ذکر است که سمینار هذا مورد استقبال گرم اشتراک‌کنندگان قرار گرفته و از برگزاری چنین برنامه‌های علمی از طرف نهادهای تحصیلات عالی قدردانی نمودند. نهایتا برنامه با پاسخ به سوالات اشتراک کنندگان به فرجام رسید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *