سمینار علمی “تحلیل انتقادی و اقتصادی قناعت” را با ارایۀ محترم پوهندوی محمد عثمان عادل برگزار نمود

پوهنحی اقتصاد مؤسسه تحصیلات عالی آسیا با همکاری مرکز تحقیقات علمی این مؤسسه، سمینار علمی “تحلیل انتقادی و اقتصادی قناعت” را با ارایۀ محترم پوهندوی محمد عثمان عادل برگزار نمود.
در این سمینار که به تاریخ 27 جدی 1400 در سالن کنفرانس مؤسسه تحصیلات عالی آسیا برگزار گردید، هیأت رهبری، اساتید و محصلان مؤسسه تحصیلات عالی آسیا، نمایندگان ادارات دولتی، فعالان جامعۀ مدنی و محققین حضور یافتند.
این سمینار علمی با تلاوت چند از آیات کلام الله مجید آغاز و سپس انجینیر غلام رسول سروری رئیس مؤسسه تحصیلات عالی آسیا در مورد اهمیت برگزاری سمینارهای علمی در شرایط کنونی کشور و نیز نقش تحقیقات علمی و اشاعۀ آن به جامعه صحبت‌های همه‌جانبه‌یی را ایراد نمودند. ایشان برگزاری چنین کنفرانس‌های علمی و تحقیقی در محیط‌های علمی را قابل قدر نگریسته و یکی از وظایف اساسی و مهم نهادهای تحصیلات عالی دانستند. سپس محترم پوهندوی محمد عثمان عادل مطالب تهیه‌شده را برای اشتراک کنندگان ارائه نمودند. در این سمینار معنا و مفهوم قناعت، پیشینه و پیامدهای اندیشۀ قناعت‌ورزی، جایگاه قناعت در نگاه عارفان، پیامدهای منفی قناعت در زندگی امروزی و رابطۀ نظام سرمایه داری با قناعت‌ورزی برای اشتراک کنندگان ارایه گردید. در ادامه سمینار هذا توسط محترم محمد شفیق یوسفی رئیس پوهنحی اقتصاد مؤسسه تحصیلات عالی آسیا جمع‌بندی گردیده و ایشان بر مفید بودن این سمینار برای سایر اشتراک کنندگان تاکید کردند و قابل ذکر است که سمینار هذا مورد استقبال گرم اشتراک کنندگان قرار گرفته و از برگزاری چنین برنامه‌های علمی از طرف نهادهای تحصیلات عالی در شرایط فعلی قدردانی نمودند. نهایتا برنامه با پاسخ به سوالات اشتراک کنندگان به فرجام رسید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *